Yönetim Bilgi Sistemleri Müdürlüğü

Blogy - “Gönder, paylaş, takip et! Bundan daha sosyal olunabilir mi?”

Blogy Nedir?
Üniversite ögrencilerinin ve akademik/idari personelinin birbirleri ile etkinliklerini, duyurularını ve diğer herşeyi paylaşabilecekleri bir sosyal medya ortamıdır. Blogy sayesinde ders içeriklerinden satılık eşyalara, ev arkadaşından hafta sonu yapılacak gezilere kadar her şeyi post edip paylaşabilirsiniz.

Blogy'e nasıl üye olabilirim?
Üye olmanız için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Sadece OASIS user id (öğrenciler için öğrenci numaranız) ve OASIS şifreniz ile blogy.ieu.edu.tr adresine giriş yapmanız yeterli. Giriş yaptıktan sonra profil resmi ekleyebilir, blogy temanızı değiştirebilir ve paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Neden Blogy?
Zaten Facebook, Twitter kullanıcısıyım, neden bir de Blogy kullanayım? diyenlerden misiniz? Blogy sadece IEÜ üyelerine açık. Daha hızlı ve daha güvenli. Ayrıca OASIS entegrasyonu sayesinde aldığınız dersleri otomatik olarak takip ediyor, ders notları, ders hakkındaki duyurular ve ders içerikleri otomatik olarak duvarınıza geliyor! Öğretim üyeleri için büyük kolaylık: Verdiğiniz dersler otomatik olarak açılıyor ve öğrencileriniz derslerinizi takip ediyorlar!

Kolay ve Güvenli mi?
Evet hem de çok! Blogy ile sizi takip eden kullanıcıların gönderdiginiz içeriklere yorum yapıp yapmamalarını kontrol edebiliyor ya da o içerigi sadece Blogy üyelerinin görmesine izin verebiliyorsunuz. Üstelik fotograf, ders notları vb gibi içerikleri kolayca paylaşabilmeniz için yeterli bir disk alanınız var ve bu alan kullandıkça artabiliyor.

Nasıl Kullanacağım?
Blogy'i kullanmak çok kolay! Tıpkı Facebook, Twitter ya da Wordpress kullanmak gibi. Kullanıcılar sizi ya da açtığınız bir kategoriyi takip edebiliyor. Blog özelliği ile istediğiniz konuda yazıp paylaştığınız içerikler sizi takip edenlerin duvarına anında yansıyor. Arama yaparak diğer kullanıcıları bulabilir ve takip edip paylaşmaya başlayabilirsiniz!

Blogy Sunumları

1) Blogy Nedir?

2) Nasıl Kullanılır? 3 dakikada Blogy

Not : Sunumları Tam Ekran izlemeniz tavsiye edilir.

Blogy Hakkında
Blogy, Yönetim Bilgi Sistemleri Müdürlüğü yönetiminde 2012 Ağustos - Eylül Yaz Stajı döneminde Yazılım Mühendisliği öğrencileri Hüseyin ALP ve Can GELİŞ tarafından geliştirilmiştir.

Blogy'ye buradan ulaşabilirsiniz.