Bizi takip edin
|
EN

Web Teknolojileri Müdürlüğü

Akademik Personel Bilgi Sistemi

Akademik Personel Bilgi Sistemi , Üniversite Ana Web sitesi  ve diğer Fakülte/Bölüm/Araştırma Merkezleri Web sitelerindeki Akademik Kadro bilgilerinin yer aldığı  ve Web  Yönetim Sisteminin önemli kısımlarından biri olan bir web portalıdır.

Benzerlerinin bir çok yurt dışı ve yurt içi üniversitesinde olduğu Akademik Personel Bilgi Sistemi (http://people.ieu.edu.tr/) aşağıdaki özelliklere sahiptir :

Bu sistem bir portal üzerinden hizmet vermektedir. İsme göre, ünvana göre, akademik çalışmaya göre vb. arama yapılabilecektir. Açılış sayfasında istatistikler yer almaktadır. (En çok aranılan makale, en çok görüntülenen öğretim üyesi, en çok yayını olan bölüm vb gibi.)

YÖKSİS entegrasyonu sağlanarak akademik personelin bazı içerikleri  sadece OASIS e girmesi yeterli olmaktadır. (Bu konuda Yöksis sistemini hazırlayan birim ile bilgi alışverişinde bulunulmuştur)

Buradaki bilgiler OASIS içerisindeki Akademik faaliyet listesi, Dersler, ve İnsan Kaynakları modüllerindeki bilgilerden online olarak çekilecek. (Özellikle Akademik Faaliyet Girişi önem kazanıyor)

Artık Web Yönetim Sistemi Üzerinden Staff Paneli kullanılarak akademik personel bilgisi girmeye gerek kalmayacak.

Akademik Personel Bilgileri, bu veri tabanından otomatik olarak hem fakülte/bölüm sitelerine hem de ECTS Guide/AKTS kataloğuna çekilebilir.

Akademik Personel bilgisi bu sayede tek olur ve yine tek bir yerden güncellenir.

Akademik Personel Bilgisi Web sayfası kolay hatırlanabilir ve ulaşılabilirdir.

Örn : http://people.ieu.edu.tr/tr/tuncdanbaltacioglu/

Bu sistemin sağlıklı şekilde tamamlanması ve sistem devreye girdiğinde akademik personelin bilgisinin bu sistem üzerinde sorunsuz  ve eksiksiz olarak görüntülenebilmesi için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir :

1- Akademik Faaliyetlerin Girilmesi : OASIS öncesi dönemden kalan ve OASIS'e aktarılan akademik faaliyet listesi girişi modülü, revize edilerek verilerin daha kolay girilmesi ve görüntülenmesi sağlanmıştır. Bu verilerin girişi, APBS portalındaki kişisel profilde yer alan Akademik Çalışmalar başlığının doldurulması konusunda son derece önemlidir. Bu bilgiler daha önce de olduğu gibi OASIS/Profil/Akademik Aktivite menüsü altından girilebilir.

2Kişisel Bilgiler : APBS kişisel profilinde yer alan İletişim Bilgileri, Sosyal Medya, Kısa Özgeçmiş,  Uzmanlık alanları gibi bilgiler OASIS/Profil/Kişisel Bilgiler menüsü altından girilebilir. Yine profil sayfasında yer alan fotoğrafın girişi de bu menü altından girilebilir. Burada yer alan özlük bilgileri ve diğer akademik bilgilerde bir eksiklik varsa ya da değişiklik yapılması gerekiyorsa bu konuda ilgili fakülte sekreterliklerine başvurulması gerekir. Ayrıca akademik ünvan, bağlı bulunan Fakülte/Bölüm, tam zamanlı/yarı zamanlı vb gibi bilgiler de ilgili fakülte sekreterlikleri tarafından düzenlenmektedir.

3- Akademik Bilgilerin Girilmesi : Alınan akademik dereceler ve bunların tarihi, Lisans, Y.Lisans ve Doktora bilgilerinin girişinin yapılması için OASIS/Profil/Kişisel Bilgiler menüsü kullanılmalıdır.

Tüm bu bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi son derece önemlidir. Bu girişleri kontrol etmek ve APBS üzerindeki profilinizi görüntülemek için OASIS/Profil/Kişisel Bilgiler menüsünde yer alan Sosyal Medya Bölümündeki APBS Profili linkine tıklanabilir. Bu link genellikle: http://people.ieu.edu.tr/adsoyad  şeklinde olmaktadır.

Akademik Personel Bilgi Sistemi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.